رستوران های تفلیس

موقعیت

تفلیس ، گرجستان, گرجستان, آسیا

در تفلیس رستوران های زیادی هست که مخصوص غذاهای سنتی اند اما اگر به دنبال رستورانی خاص برای یک غذای ویژه ی محلی می گردید گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. در سفر به تفلیس احتمالا دلتان می خواهد به رستورانی بروید که غذاهای گرجی خوشمزه و باکیفیت داشته باشد اما شاید ندانید کدام رستوران ها از بهترین رستوران های شهرند.

رستوران پاسانایوری | restaurant pasanauri

به دنبال بهترین رستوران های تفلیس هستید؟ بگذارید اول درباره بهترین غذاهای این شهر حرف بزنیم. بدون شک یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاهای گرجستان خینکالی است، غذایی که احتمالا با رفتن به تفلیس دوست دارید طعم آن را امتحان کنید پس مستقیم به سمت رستوران پاسانایوری بروید چون خینکالی های این رستوران به خوشمزگی معروف اند. این رستوران دو شعبه در شهر دارد که یکی از آن ها در میدان مایدان قرار گرفته و ۲۴ ساعته باز است.

اگر می خواهید یک تجربه ناب از غذاهای اصیل گرجی داشته باشید خودتان را به این رستوران برسانید این رستوران با صندلی های چوبی جدا از هم چیدمان شده تا حریم شخصی افراد حفظ شود. دیوارهای رستوران پر از تابلوهای سیاه و سفید است که همگی اثر رابرت کاپا هستند و اگر علاقه به هنر داشته باشید حتما تماشای آن ها برایتان جذاب است. نکته ی جالب درباره  این رستوران یک سفره پر از غذاهای گرجی است که بر روی سقف قرار گرفته است. اگر زیبایی رستوران برایتان در درجه اول اهمیت قرار دارد در این صورت شاید آنرا را از بهترین رستوران های تفلیس بدانید.

khinkali

 

رستوران شاوی لومی | Shavi Lomi

شاوی لومی یکی از بهترین رستوران های تفلیس است و البته از اولین رستوران هایی که غذاهای سنتی را با غذاهای مدرن ترکیب کرد. این رستوران صمیمی و راحت با میز و صندلی های زیبا، فرش های قدیمی و وسایلی که گرجی ها قرن هاست استفاده می کنند تزئین شده است. اگر دوست دارید با سفارش یک غذا طعم چندین غذای گرجی را با هم بچشید گوبی سفارش دهید؛ این بشقاب بزرگ شامل انواع طعم های مختلف مثل pkhali گرجی، نان ذرت، ترشی و پنیر است که مطمئنا از این همه طعم و رنگ خوشتان می آید.

gobi

 

رستوران آمرا | Amra

با ورود به این رستوران اول از همه تحت تاثیر محیط صمیمی و دوستانه ی آن قرار می گیرید، دکوراسیون و طراحی داخلی با چیدمان جذاب و زیبا محیطی گرم و راحت را به وجود آورده که دوست دارید چند ساعتی را در آنجا بگذرانید. تخصص این رستوران پخت غذاهای خطه ی آبخازیان است مثلا نوع خاصی از خاچاپوری به اسم آچما را درست می کند که شبیه لاساگنای پنیری است. اگر تا به حال در سفر به گرجستان خینکالی و خاچاپوری های خوشمزه را امتحان کرده اید دیگر وقتش است تا در رستوران آرما غذاهای متنوع دیگر را سفارش دهید که کمتر در دیگر رستوران های تفلیس پیدا می شود.

achma

 

رستوران ماپشالیا | Mapshalia

ماپشالیا جواهر پنهان تفلیس است جایی که می توانید غذاهای مخصوص مگرلی بخورید. این رستوران طرفداران زیادی را دارد این را می توانید از تعداد زیاد مشتریانش به آسانی حدس بزنید. پیشنهاد می کنیم در رستوران ماپشالیا غذاهایی مثل ایلارجی، خورشت گوشت، سوسیس گرجی و … سفارش دهید.

Mapshalia

 

رستوران Tsiskvili

رستوران محبوب دیگر برای امتحان غذاهای گرجی! این رسوران که در بیرون شهر قرار دارد نمایش های شاد و مهیج هم دارد که شما را با فرهنگ این سرزمین آشنا می کند. غذاهای منو متنوع است و حتی در آن به غیر از غذاهای گرجی غذاهای اروپایی و گیاهی هم پیدا می شود.

Chakhokhbili

 

news utility law weather mony w clock fly time