راهنمای سفر توکیو

موقعیت

توکیو, ژاپن, سایر کشور ها, آسیا

توکیو پایتخت ژاپن کلان‌شهری پر از شور و هیجان و زرق‌وبرق‌های زندگی شهری است. در مدرن‌ترین شهر ژاپن است که با تور ژاپن می‌توانید به آن سفر کنید. در کنار همه‌ی معابد، مکان‌های مقدس و تاریخی و طبیعت دیدنی شما می‌توانید رستوران‌های مدرن، مکان‌های تفریحی مختلف و فروشگاه‌های مد روز را ببینید

شهرهایدیدنیوجاذبه هایگردشگریژاپن

با وجود گران بودن، ژاپن یکی از شگفت‌ انگیز‌ترین، زیبا‌ترین و دوست داشتنی‌ترین کشور‌های دنیا است. ژاپن کشوری است با تکنولوژی پیشرفته که این توسعه در کنار ادب و سنت‌های گذشته شکل زیبایی به خود گرفته است. با سفر به ژاپن عاشق این کشور خواهید شد. غذای فوق‌العاده، معابد و مکان‌های مذهبی زیبا، باغ‌های ذن، پارک‌های ملی و فرهنگی بسیار غنی در کنار تاریخی طولانی، ژاپن را به محلی مورد توجه گردشگران تبدیل کرده است. با اینکه هزینه‌ی سفر شما به ژاپن زیاد خواهد شد، اما راه‌های بسیاری هستند که سفر به این کشور را ارزان می‌کنند. از دیدن قیمت‌ها شگفت‌زده نشوید. شما هرگز از سفر به این کشور پشیمان نخواهید شد

موقعیت جغرافیایی توکیو

شهر توکیو، در شرق جزیره هونشوی ژاپن قرار گرفته است. جزایر توکیو اکثراً از جزایر آتشفشانی تشکیل شده‌اند. در جزایر ایزوی توکیو همچنان نیز تعداد زیادی آتشفشان فعال وجود دارد. مساحت این کلان شهر ژاپنی، ۲,۱۸۷ کیلومتر مربع است و طبق آمار سرشماری که در ۲۰۱۶ انجام شده در این شهر ۱۳,۶۱۷,۴۴۴  نفر زندگی می کنند.

مختصری از تاریخ توکیو

توکیو در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری کوچک به نام ادو بود. در اسناد به‌جا مانده از قرن دوازدهم برای اولین بار نام روستای ادو به چشم می‌خورد. از آن زمان به بعد این ناحیه به نام ادو خوانده می‌شده‌است. در زمان جنگ‌های داخلی دوره سن گوکو در سال ۱۴۵۷ میلادی سامورایی‌ای به نام اوتا دوکان، قلعه ادو را در آن محل می‌سازد. در سال ۱۵۹۰ میلادی، توکوگاوا ایه‌یاسو ادو را پایگاه خود قرار می‌دهد و هنگامی که وی در سال ۱۶۰۳ میلادی، نظام مبتنی بر حکومت شوگون‌ها به نام ادوباکوفو را پایه‌گذاری کرد، این شهر تبدیل به مرکز سیاسی دولت نظامی شوگون‌ها در سراسر ژاپن گردید. بعد از جنگ هایی که در شهر رخ داد، سرانجام توکیو توانست به‌طور کامل این شهر را  بازسازی کند و هم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری و همچنین مراکز اصلی تجاری در دنیا به شمار می رود. برگزاری المپیک در این شهر در تابستان سال ۱۹۶۴ میلادی یکی از مهم‌ترین رویدادهای پس از جنگ بوده است.

d552ead7 f827 4b77 b9ca e78afa8f92a1

اطلاعات کلی شهر توکیو در ژاپن

زبان رسمی: ژاپنی

واحد پول: ین

نوع برق شهری: برق شهری در ژاپن ۱۰۰ ولت و ۵۰ هرتز است.

کد کشور: +۸۱

شماره‌های اضطراری:

  • پلیس با اپراتور انگلیسی زبان: ۱۱۰
  • آتش‌نشانی و اورژانس با اپراتور انگلیسی زبان: ۱۱۹

اختلاف ساعت با تهران: ۵ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه هانه‌دا، فرودگاه بین‌المللی ناریتا

آب و هوای توکیو

شهر توکیو از لحاظ آب و هوایی، با توجه به منطقه درآن قرار دارد نیز از شرایط آب و هوایی مرطوب و نیمه گرمسیری بهره می برد، که تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی معتدل دارد. گرم‌ترین ماه سال در توکیو ماه (اواسط تیر تا مرداد) است که میانگین دمای هوا به ۲۶ درجه سانتیگراد می‌رسد. سردترین ماه سال ماه (اواسط دی تا بهمن) با میانگین دمای ۵ درجه‌ی سانتیگراد است. میانگین بارش سالیانه‌ی باران در حدود ۱۵۳۰ میلی‌متر است.

بهترین زمان سفر به توکیو

برای سفر به این شهر ژاپنی بهترین زمان فصل بهار و پاییز است، چون در این دو فصل شرایط آب و هوا بسیار مطبوع بوده و برای گردشگری مناسب و رویایی است. گران ترین فصل هم برای سفر به توکیو تابستان است و برای رزرو هتل و پرواز کمی به مشکل بر می خورید. زمستان ها هم این شهر بسیار سرد است ولی هزینه ها بسیار پایین هستند و به عبارتی فصل ارزان برای سفر به شمار می رود.

file

news utility law weather mony w clock fly time