درباره بمبئی

موقعیت

بمبئی ، هند, هند, آسیا

بمبئی (مومبای)، یکی از شهر های پرجمعیت کشور هند است، که نام آن در زبان هندی به معنای ساحل خوب تعبیر می شود. این نام را پرتغالی های بر روی آن نهادند، البته بعدها نام آن به مومبای تغییر کرد اما در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران همچنان این شهر را با نام بمبئی می شناسند. تضاد و تناقض و اختلاف شدید طبقاتی در این شهر بسیار به چشم می خورد، همه چیز به جز اقامت در هتل های آن ارزان است.

1 76

 

بمبئی از لحاظ جغرافیایی در غرب کشور هند و در ساحل دریای عرب واقع شده است. شهر بمبئی، چهارمین شهر بزرگ و پر جمعیت کشور هند به شمار می رود، مساحت این شهر برابر ۶۰۳ کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۱، ۱۲,۴۴۲,۳۷۳ بوده است. شهر مومبای بزرگترین بندر هند در ساحل غربی این کشور است. این شهر در واقع مرکز بانکداری، تجارت، مبادلات مالی، بازرگانی و صنعت کشتی‌سازی هند به شمار می‌رود.

5 53

مختصری از تاریخ شهر بمبئی

تاریخ شهر بمبئی به سال ۱۳۷۰، زمانی که مسلمانان در این شهر سکنی گزیدند بر می گردد. آنان در امتداد کرانه های شمال غربی هند با جزیره هرمز، به تجارت دریایی پرداختند. در سال ۱۵۳۰ میلادی، پرتغالی های توانستند به جزیره بمبئی تسلط پیدا کنند. در سالهای ۱۵۳۴ میلادی تا ۱۶۶۱ دوره ورود اروپایی ها به ویژه پرتغالی ها به این منطفه بود، آنان در این شهر به تجارت و بهره وری اقتصادی مشغول بودند. در این دوره ، اروپاییان به تبلیغ مذهب کاتولیک در میان بومیان هندی پرداختند. در ۱۶۶۱ میلادی بمبئی به عنوان بخشی از جهیزیه همسر پرتغالی چارلز دوم ، پادشاه انگلستان ، به انگلستان واگذار شد. در ۱۶۶۸ میلادی ، چارلز مالکیت بمبئی را به شرکت هند شرقی منتقل کرد.

3 70

آب و هوای شهر بمبئی در هند

تغییرات آب و هوایی به قدری در این شهر زیاد است که نمی توانیم به طور دقیق بگوییم چگونه اقلیمی دارد. شهر بمبئی در هند از اواسط ماه تیر تا آخر ماه شهریور بارانی است. اما در زمستان  آب و هوای شهر  کاملا برعکس تابستان بوده و بمبمی شاهد هوای گرم و خشک است. بنابراین اگر خواستید به این شهر سفر کنید در فصل تابستان به دلیل شرجی بودن هوا و گرمای شدید اصلا زمان مناسبی برای سفر نیست، بلکه بهترین زمان جهت سفر به شهر بمبئی اواخر شهریور تا اوایل اسفند است.

1 77

 

بهترین زمان برای سفر

فصل غالب در بمبئی، مانسون است. البته بمبئی در تمام طول سال، چه بارانی باشد چه آفتابی، پر از گردشگر است. در ادامه ماه‌های مختلف سال را برای سفر به این شهر بررسی می‌کنیم. با کمک این اطلاعات می‌توانید برنامه‌ی سفرتان را با توجه به آنچه که از سفرتان در انتظار دارید، تنظیم کنید.

از نوامبر تا فوریه

ماه‌های زمستانی بهترین و خوشایندترین زمان برای سفر به مومبای است. از آنجایی که این شهر در منطقه‌ی ساحلی قرار دارد، زمستان‌های آن ملایم است و کمترین دمای هوا به ۱۰ درجه می‌رسد. روزها خنک است و برای گشت و گذار در شهر و بازدید از جاذبه‌ها و انجام فعالیت‌های تفریحی در فضای باز مناسب است. بخش زیادی از جمعیت این شهر را مسیحیان تشکیل می‌دهند که کلیساهای بسیار زیبایی دارند.

2d9e6b26 038b 423a be14 e213dc34b807

 

 
 

news utility law weather mony w clock fly time