درباره آگرا

موقعیت

آگرا ، هند, هند, آسیا

آگرا شهری است در نیمه‌ی شمالی کشور هند. این سرزمین مانند دیگر مناطق این کشور، از پدیده‌های طبیعی زیبایی بهره می‌برد. از طرفی با توجه به پیشینه‌ی تاریخی آگرا، این شهر میزبان جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعددی، از جمله تاج محل است. مجموع این موارد آگرا به یکی از مقاصد سفر مهم در کشور هند تبدیل کرده است.

e12c5ab2 6b96 4865 9d58 15e8dfed5a88

آگرا شهری است در نواحی شمالی استان «اوتار پرادش» (Uttar Pradesh) که در فاصله‌ی ۲۰۶ کیلومتری از پایتخت هند، شهر دهلی، قرار گرفته است.

قدمت سکونت اولیه‌ی بشر در این منطقه به قرن‌های بسیار دور باز می‌گردد. از طرفی آغاز پیدایش شهر و ترقی در این منطقه به قرن ۱۶ مربوط است. دورانی که این شهر پایتخت امپراتوری مغول محسوب می‌شد.

46280cbb 72ea 4e1f b65b ae97ac18aa52

در کتب تاریخی از نام‌هایی نظیر «آگروانا» (Agrevana) و «آگرابا» (Agrabah) برای این شهر شهر یاد شده است که عموما به معنی «سرزمین جنگل‌ها» است.

با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی این منطقه، آب و هوای آگرا عموما گرم و مرطوب است. میانگین دما در روزهای گرم سال ۴۰ درجه و در روزهای سرد سال ۱۰ درجه اندازه‌گیری شده است.

از اواسط قرن ۱۹ بود که آگرا شکل امروزی خود را پیدا کرد. این تحولات هم‌زمان با اقدامات بریتانیا در هند و این منطقه صورت گرفت.

 با توجه به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آگرا، درآمد بالایی از صنعت توریسم برای این شهر حاصل می‌شود. از طرفی ۴۰٪ از ساکنین آگرا در صنایع دستی، کشاورزی و چرم فعالیت می‌کنند.
 آگرا بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی کفش در کشور هند محسوب می‌شود.

 

news utility law weather mony w clock fly time