بازارهای سنتی آنتالیا

موقعیت

آنتالیا ، ترکیه, ترکیه, آسیا

بازار آنتالیا
دیدن بازار سنتی هر شهر جزء بایدهای سفر به آنجاست. بازار آنتالیا هم از آن جاهای رنگارنگی‌ست که نباید از دست بدهید. صنایع دستی، زیورآلات، خوراکی‌های سنتی ترکیه مثل حلوا، باقلوا، چای سیب، شیره کاج، ادویه و کلی چیز ریز و درشت دیگر اینجا می‌بینید. لباس‌فروشی‌های سنتی و کفاشی‌هایی که چرم دست‌دوز می‌فروشند هم بخش بزرگی از بازار هستند. بهترین جا برای خرید سوغاتی و تماشای زندگی مردم محلی همینجاست.
بازار کاله‌ایچی
اگر از اهالی آنتالیا بپرسید، حتما کاله‌ایچی را برای خرید توصیه می‌کنند. این منطقه نزدیک دیوار شهر قرار گرفته و بین محلی‌ها به الماس شهر معروف است. کامحریت، گولوک، آتاتورک و ایسیکلار خیابان های اصلی خرید اینجا هستند که هرچه فکرش را بکنید در آن‌ها فروخته می‌شود. عطر غذاها و ادويه‌جات همراه سر و صداي بازاريان حال و هوای تاریخی دلچسبی دارد و آدم را به گذشته می‌برد. کاله‌ایچی شامل یک بازار بزرگ، دو حمام، اسکله و دیوارها و دروازه های فوق العاده زیباست که دیدنشان تجربه هیجان‌انگیزی‌ست. برای خرید از اینجا حتماً چانه بزنید.
توربان کاله‌ایچی
توربان یکی از پرطرفدارترین تفریحگاه‌های آنتالیا‌ست که بافت قدیم و جدید شهر را با درخت‌ها و درختچه‌ها و گل و گیاه ترکیب کرده و فضای دیدنی ساخته که پاتوق خیلی از محلی‌هاست. اینجا کلی فروشگاه های فروش تجهیزات دریایی، کفش، سوغاتی فروشی، صنایع دستی و چیزهای دیگر دور هم جمع شده‌اند.
بازار غذای سرپوشیده آنتالیا
سر زدن به این بازار هیجان انگیز و بزرگ هم لذت بخش است. بازار غذای سرپوشیده ی آنتالیا حدود ۷۶۰ مغازه دارد که دیدن تمامشان چند روز وقت می‌خواهد. اینجا ۷ روز هفته و ۲۴ ساعته باز است و هرنوع مواد غذایی و میوه و سبزیجاتی که فکرش را بکنید دارد. خوراکی‌ها تازه‌اند و قیمتشان هم مناسب است. بازار دفتر پلیس، پست و تاکسی‌سرویس هم دارد.

news utility law weather mony w clock fly time