درباره گوا

موقعیت

گوا ، هند, هند, آسیا

سواحل زیبای گوا، یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در کشور هند می باشد. این شهر ترکیبی از فرهنگ هندی و پرتغالی است. با توجه به این که در این شهر سواحل متعددی وجود دارد، اما هر کدام حال و هوای خاص مربوط به خودشان را دارند. علاوه بر ساحل، غذاهای خوشمزه ی این شهر دلیل دیگری است تا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. اما برای تجربه ی تمام این موارد نیاز به یک سری اطلاعات نظیر نشانی جاذبه های دیدنی شهر گوا، رستوران ها و هتل های این شهر می باشد. 

8 11

موقعیت جغرافیایی شهر گوا

گوا، در سواحل غربی کشور هند منطقه کونکان واقع شده است. این شهر از شمال با ایالت ماهار اشتارا و از شرق و جنوب با ایالات کارانتاکا محصور می باشد. مساحت شهر گوا ۳۷۰۲ کیلومتر مربع بوده که کوچکترین ایالت هند محسوب می شود و از نظر جمعیت با طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده این شهر ۱۸۰۷۰۰۰ نفر می باشد. مرکز ایالت گوا شهر پانجی یا پانجیم است و از زمان پرتغالی‌ها به جا مانده و هنوز ساختمان‌ها و کلیساهای بزرگی از آن زمان در این شهر وجود دارند.

1 19

مختصری از تاریخ شهر گوا

تاریخ شهر گوا به قرن سوم پیش از میلاد بر می گردد، و در آن زمان تحت حکومت های محلی یا خاندان های مهم کشور هند بود. پرتغالی ها در سال ۱۴۹۸ توانستند، دماغه امید نیک قاره آفریقا را دور بزند و به هندوستان برسد. از همین رو دسترسی پرتغال و سایر اروپائیان به هندوستان و جزایر و بنادر اقیانوس هند امکان پذیر شد. در روز ۲۵ آذر ۱۵۱۰ میلادی آلفونس دوآلبوکرک دریانورد و ماجراجوی پرتغالی بندر گوا را تصرف کرد. سرانجام جواهر لعل نهرو توانست با توسل به زور اما بدون خون ریزی بندر گوا را از تصرف پرتغالی خارج سازد. ارتش هند روز ۱۷ دسامبر سال ۱۹۶۱ پس از چهار قرن و نیم، گوا و دو منطقه دیگر این کشور را از دست پرتغالی‌ها خارج ساخت و به استعمار این کشور کوچک اروپایی به عنوان آخرین بازمانده استعمار در شبه قاره هند پایان داد.

6 12

آب و هوای شهر گوا در هند

شهر گوا، در منطقه ای گرمسیر و نزدیکی دریای عرب واقع شده است. به همین دلیل در تمام طول سال دارای آب و هوای گرم، مرطوب می باشد. گرم ترین ماه سال در این شهر ماه خرداد است که دمای هوا به ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد و رطوبت هوا بسیار بالا است.

بهترین زمان برای سفر به گوا

برای سفر به شهر گوا بهترین زمان از ماه مهر تا اواخر ماه بهمن است، اما این نکته را باید بدانید که گوا در ماه های سرد بسیار شلوغ است و به مراتب هزینه های گردشگری هم بالاتر می رود. تابستان ها هم می توانید به این شهر بروید اما گرمای طاقت فرسایی را باید تحمل کنید.

3 16

امنیت در شهر گوا

امنیت در شهر گوا به نسبت دیگر شهرهای کشور هند مثل بمبئی بالاتر است و همچنین به طور کلی کشور هند از لحاظ شاخص های جهانی صلح و امنیت در رده ۱۴۱ دنیا قرار گرفته است. اما فارق از این که خانم هستید یا آقا سعی کنید شهرها در خیابان های شهر گوا تنها قدم نزنید. در صورتی که در طی سفر و گشت و گذار در گوا، وسایلی از شما دزدیده شد، حتما به پلیس محلی مراجعه کرده و درباره آن پیگیری نمایید. شهر گوا را می تواند با تهران خودمان تقریبا مقایسه کرد همانقدر که در این کلانشهر قوانین را رعایت می کنید، در گواه هم نیز رعایت نمایید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

312

 

 
 

news utility law weather mony w clock fly time