دیدنی های جیپور

موقعیت

جیپور ، هند, هند, آسیا

قلعه آمبر (Amer Castle): 

قلعه ی آمبر که از سنگ ماسه های قرمز و مرمر درست شده در ۱۱ کیلومتری جیپور بر روی تپه ها قرار دارد و از جاذبه های مهم این شهر است. این قلعه با دروازه ها و مسیرهای سنگفرش زیبایش مشرف به دریاچه ی مائوتا است، دریاچه ای که منبع اصلی تامین آب این قلعه بود.

jaipur

قصر سیتی پالاس (City Palace):

 این قصر که در گذشته محل حکومت ماهاراجا بود از دو قصر چندرا محل و مبارک محل و دیگر ساختمان ها تشکیل شده است. این قصر در شمال شرقی مرکز شهر قرار گرفته و محوطه ها و باغ های زیادی دارد. امروز قصر چندرا محل به موزه تبدیل شده است.

Untitled 1


عبادتگاه گالتاجی (Galtaji): 

اینجا محل عبادتی باستانی است که در ۱۰ کیلومتری جیپور قرار دارد. این عبادتگاه از چندین عبادتگاه مختلف تشکیل شده که در شکاف های باریک تپه های اطراف جیپور ساخته شده اند. این عبادتگاه چشمه های آب زیادی دارد که همین باعث معروفیتش شده و خیلی ها برای شنا در آن ها به اینجا می آیند.

Galtaji


جانتار مانتار (Jantar Mantar):

 در کنار قصر سیتی پالاس است و از رصدخانه های نجوم دیدنی دنیاست که چیزی در حدود ۳۰۰ سال پیش ساخته شده و در آن چندین سازه ی مربوط به علم نجوم قرار دارد که برای دیدن خسوف و کسوف، زمان سنجی و رصد ستاره ها و … کاربرد داشتند.
Jantar Manta


هوا محل (hawa Mahal):

 این قصر جایی بود که زنان خانواده ی سلطنتی از پنجره های آن بدون اینکه دیده شوند فستیوال ها و جشن های مختلف را تماشا می کردند. هوا محل در سال ۱۷۹۹ ساخته شده و ۹۵۳ پنجره ی مختلف دارد.

hawa mahl


news utility law weather mony w clock fly time