رستوران های آگرا

موقعیت

آگرا ، هند, هند, آسیا

آگرا همیشه به خاطر خوردنی‌های سبک مغولی و خوراک‌های محلی ساده‌تری که در کوچه و بازار پیدا می‌کنید، معروف بوده است. در این شهر حتماً باید مزه‌ی پی تا را بچشید؛ شیرینی مربع شکلی که با کدو حلوایی، گلاب، نارگیل و زعفران می‌پزند و خیلی‌ها را شیفته خودش می‌کند.

آگرایی‌ها نمکین یا آجیلِ تند ویژه‌ای هم دارند که خودشان به آن دالمُت می‌گویند و خوردنش احتمالا آتشتان می‌زند. در مدتی که در مسیر هستید، نه تنها به مزه کردن غذاهای جور واجور خواهید پرداخت، وانگه آگاه خواهید شد که چه هنگام و چرا یک غذای خاص آماده می‌شود. همچنین، داستان‌های کوتاهی درباره تاریخچه این اغذیه‌فروشی‌ها به شما گفته خواهد شد.

غذا در هند گوناگونی بی‌شماری دارد، به برهان وجود مذهب‌ها و مردمان و فرهنگ‌های بسیار سرشار در هند خوراک‌های هندی بسیار زیاد هستند. اما حتما توجه داشته باشید که هندی‌ها گوشت مصرف نمی‌کنند، بنابراین تقریباً در هیچ کجای شهر به راحتی گوشت پیدا نمی‌کنید. فست فودهای معتبر جهان در این شهر شعبه دارند که البته به دلیل قوانین هند گوشت همبرگر سرو نمی‌کنند. اگرچه رستوران‌های ایرانی تا حدی از گوشت در غذاهای خود استفاده می‌کنند که شاید بهترین گزینه برای شام و نهار در هنگام اقامت شما در این شهر باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید تندی غذاها است، حتما پیش از سفارش غذا حتی در فست فودهای بین‌المللی شهر از تند نبودن آن اطمینان پیدا کنید، غذاهای هندی با فلفل‌های تند محلی پخته می‌شوند که برای خارجی‌ها بسیار تند و در خیلی از موارد غیر قابل خوردن است. اگر در رستوران‌های هندی غذا خورده‌اید باید بدانید که غذا در رستوران‌های خارج از هند با اینکه به دست آشپز هندی تهیه می‌شوند، بسیار کم فلفل پخته می‌شود و قابل مقایسه با رستوران‌های داخل هند نیست. هندی‌ها حتی به برنج هم بسیار فلفل می‌زنند. اگرچه غذاهای خیابانی آگرا در هندوستان بهترین راه برای تجربه طعم و فرهنگ مردمش است، ولی شاید ترجیح دهید خوردنی سالم‌تر و فضای بهداشتی‌تر را برای غذا خوردن در رستوران‌های هند انتخاب کنید.

اگر بین ماه‌های اکتبر تا مارس به آگرا سفر می‌کنید، یادتان باشد که گاجَک را هم امتحان کنید که گونه‌ای بیسکویتِ کنجدی تند و تیز است. اگر دنبال رستورانی ارزان می‌گردید، بد نیست سری به محله‌ی تاج گنج بزنید. رستوران‌های این محله شاید ساده باشند، اما در عوض می‌توانید هنگام غذا خوردن تاج محل را هم تماشا کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. البته توی این محله باید کمی درباره‌ی بهداشت وسواس به خرج دهید.

رستوران اسپهان (اصفهان، Esphahan)

ccb92af0 6957 4e90 99bc 6ddbe64d56fb 1

با این که رزرو میز در این رستوران کمی سخت است و غذاهایش هم کمابیش گران، اما این جا طعم بهترین غذاهای شمال هند را خواهید چشید. هنگام رزرو، می‌توانید شام ساعت ۷ یا شام ساعت ٩:٣٠ شب را انتخاب کنید. بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام قسمت شهر اقامت دارید، به او بروی بروید و حداقل یک بار در رستوران اسپهان غذا نوش جان کنید.

اسپهان یکی از شیک‌ترین رستوران‌های هند است و به خاطر غذاهای لذیذ که سرو می‌کند یکی از بهترین رستوران‌های آگرا به شمار می رود. از ویژگی‌های این رستوران می‌توان به پخش موسیقی کلاسیک هندی، سرویس بی‌همتا و فضای دنج و راحت اشاره کرد.

استاف مِیکِرز

تراس روی بام این رستورانِ محله‌ی تاج گنج به تاج محل مشرف است و غذاهایش خوشمزه و هم مطمئن هستند.

478f56b7 7253 4250 8f8b 02b91b12158c

 رستوران گیاهیِ شانکارا

اینجا از معدود رستوران‌های تاج گنج است که به تاج محل مشرف نیست، اما در عوض غذاهای گیاهیِ خوشمزه، آشپزخانه‌ای پاکیزه و محیطی دل‌نشین دارد.

01052596 f5f8 4a6e 85f4 c1ec3a5b3eb0

 رستوران پاترا (PAATRA)

منوی این رستوران شامل غذاهای هندی است و طعم بهترین غذاهای شمال هند را در رستوران پاترا خواهید چشید.

f24ed64d 9bf2 4743 9558 dfce7ade8a2e

رستوران شانتی

شانتی رستورانی ساده است، اما غذاهای مناسب و چشم‌انداز کم نظیرش به تاج محل، اینجا را به گزینه‌ای عالی برای خوردن صبحانه پیش از شروع گردش در آگرا تبدیل کرده است.

dec816c6 0f24 4554 a3c2 1adcf7e84254

لاکشمی ویلاز

این رستوران در سدر بازار قرارگرفته است و غذاهای سرشناس جنوب هند، مثل ایدلی یا اوتاپام، را سرو می‌کند.

اa224c123 cbd5 47d9 906b e9a474bba49a

news utility law weather mony w clock fly time