درباره کازابلانکا

موقعیت

کازابلانکا ، مراکش, مراکش, آفریقا

کازابلانکا، بزرگترین شهر کشور مراکش و یکی از مهم‌ترین بنادر این کشور است. سفر به کازابلانکا، دنیایی از تجربه‌های جدید و متناقض است؛ از بازارهای سنتی گرفته تا مراکز خرید مدرن، از قلعه‌های قدیمی تا شیک‌ترین رستوران‌های مجلل در این شهر منتظر حضور گردشگران است.

سفر به مراکش، پیشنهادی وسوسه‌انگیز است که می‌تواند تعطیلاتی فوق‌العاده را برای شما رقم بزند. قبل از سفر، بهتر است راهنمای سفر به کازابلانکا را مطالعه کنید تا اطلاعات کلی در مورد این شهر و کشور مراکش را بدست آورید

کازابلانکا، شهری بندری در مراکش، یکی از بهترین نمونه‌های شهری مدرن در این کشور است. شهری که پول‌ساز است، جوان‌ها برای پیدا کردن فرصت‌های جدید به آنجا نقل مکان می‌کنند و کسب و کارهای خلاقانه و اقتصاد، در آنجا رونق بیشتری دارد. پروژه‌های در حال ساخت در کازابلانکا روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و زیرساخت‌های جدید گردشگری به شهر اضافه می‌شوند. پارک‌ها و مراکز تفریحی بیشتری به شهر اضافه می‌شوند تا پاسخگوی نیازهای اهالی و گردشگران باشند.

بدست آورید:
77

ساختمان‌های جذاب با معماری دیدنی که ترکیبی از طرح‌های سنتی مراکشی و معماری استعماری است، حال و هوای خاصی به مناطق قدیمی شهر داده‌اند. در این محله‌های قدیمی می‌توانید سبک زندگی اهالی و ساکنان قدیمی شهر را از نزدیک تماشا کنید و از دیدن خانه‌های قدیمی با معماری و تزیینات چشمگیر لذت ببرید. مناطق جدیدتر شهر، حال و هوای اروپایی دارند.

این شهر در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد و ترکیبی از سبک زندگی مدرن و امروزی، مراکز خرید پر شور و نشاط، تفریحات ساحلی جذاب و محله‌های قدیمی با معماری دیدنی است.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

کازابلانکا شهری در ساحل اقیانوس اطلس، آب و هوای ملایمی دارد. جریان‌های خنک اقیانوسی، مه صبحگاهی ایجاد می‌کنند و گرمای تابستان را تعدیل می‌کنند. آب و هوای شهر بسیار مطبوع است ولی متاسفانه آلودگی‌ هوا بر اثر پایداری شرایط آب و هوایی، یک پدیده‌ی رایج است به خصوص در فصل بهار و تابستان. میانگین دمای هوا در کازابلانکا ۱۳ درجه در ژانویه و ۲۳ درجه در آگوست است. بارش باران در کازابلانکا زیاد معمول نیست و میانگین آن سالانه حدود ۴۲۵ میلیمتر است و معمولا بین اکتبر تا آوریل می‌بارد و تابستان خشک است.

زمستان از دسامبر تا فوریه ادامه دارد. آب و هوا نسبتا ملایم است و میانگین دمای هوا در ژانویه به ۱۳ درجه می‌رسد. روزهای آفتابی زیادی در این فصل وجود دارد. گاهی شب‌ها هوا سرد می‌شود و کمترین میزان دما به صفر درجه هم می‌رسد. از طرف دیگر بادهایی که از سمت نواحی بیابانی می‌وزد ممکن روزهای گرمی را به دنبال داشته باشد که میانگین دمای آنها به ۲۸ درجه می‌رسد.

فصل بهار از ماه مارس تا اوایل ژوئن ادامه دارد. هوا در این فصل نسبتا گرم و مطبوع و ملایم است و غالبا آفتابی است. در ماه مارس، اقیانوس متلاطم است. در ماه آوریل ممکن است باران ببارد. گاهی اوقات بر اثر وزش بادهای بیابانی دمای هوا به ۳۸ درجه هم می‌رسد.

فصل تابستان از از اواسط ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد و هوا گرم و مطبوع است. هوا برای سفر مناسب است و معمولا بارندگی وجود ندارد. مه صبحگاهی مشاهده می‌شود و بیشترین دمای هوا به ۳۸ تا ۴۰ درجه می‌رسد.

فصل پاییز، یعنی در ماه اکتبر و نوامبر، هوا گرم و مطبوع و آفتابی است ولی به مرور زمان سردتر می‌شود. در این فصل، اولین بارندگی‌ها اتفاق می‌افتد.
2 5

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به کازابلانکا از آوریل تا اکتبر است زمانی که هوا نسبتا ملایم یا گرم مطبوع است و بارندگی بسیار کم اتفاق می‌افتد و روزها معمولا آفتابی است. البه ممکن است مه صبحگاهی وجود داشته باشد. در ماه آوریل، مه و اکتبر، گاهی باران می‌بارد. موج‌های هوای گرم از جولای تا سپتامبر در این نواحی معمولا کم اتفاق می‌افتند و در واقع می‌توانید آنها را برای سفر نادیده بگیرید.

هزینه‌ی اقامتگاه

هزینه‌ی اقامت در خوابگاه هاستل‌ها به طور میانگین بین شبی ۸۰ تا ۱۱۰ درهم مراکش است این مبلغ در شهرهای کوچک‌تر و حومه‌ی شهرها به ۵۰ درهم می‌رسد. هزینه‌ی اقامت در اتاق‌های خصوصی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ درهم است و در شهرهای کوچک‌تر ومناطقی که کمتر توریستی هستند، کمتر می‌شود. هتل‌های ارزان از شبی ۱۵۰ درهم برای اتاق دوتخته شروع می‌شوند.

موقعیت جغرافیایی شهر کازابلانکا

کازابلانکا از لحاظ جغرافیایی در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته است و از همین رو دارای جنبه های مهم اقتصادی است و بزرگترین بندر مصنوعی جهان به شمار می رود. این شهر حدود ۲۲۰ کیلومتر از خاک مراکش را برای خود اختصاص داده است و در سال ۲۰۱۴ مطابق با آمار سرشماری که انجام شده حدود ۳ میلیون نفر در این شهر مراکشی زندگی می کرده اند که این عدد تا کنون حتما تغییر کرده است.

9d4a53f0 17d6 4e9a a172 1b9fe30d7a8f

هزینه ی اقامت در شهر کازابلانکا

مراکش تقریبا کشور ارزانی است و هتل های متنوعی در آن وجود دارد که برای تمامی اقشار جامعه مناسب باشد، تنها کافی است که شما میزان بودجه ای که می خواهید برای سفرتان به کازابلانکا هزینه نمایید را مشخص کنید و سپس بین هتل های ۲ تا ۵ ستاره این شهر یکی را انتخاب کنید. در رابطه با اقامت در هاستل باید بگوییم که نباید همان انتظاری که در مورد امکانات و امنیت در هتل را دارید از هاستل های این شهر هم داشته باشید، اما به مراتب هزینه ی کمتری دارند و اگر دسته جمعی سفر کرده باشید آنچنان خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

 

news utility law weather mony w clock fly time