دیدنی های کازابلانکا

موقعیت

کازابلانکا ، مراکش, مراکش, آفریقا

مسجد حسن || | Hassan II Mosque
در خط ساحلی و در قسمت شمالی منطقه ی مدینا، یکی از بزرگترین و مشهورترین جاذبه های کازابلانکا نهفته است: مسجد حسن ||. این مسجد که کار ساخت آن در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید، دومین مسجد بزرگ جهان است که در مساحت وسیع ۲ هکتاری ساخته شده است و مناره ی آن با ۲۰۰ متر ارتفاع، بلندترین مناره ی جهان است. قسمت داخلی این مسجد می تواند ۲۵۰۰۰ نمازگزار را در خود جای دهد. معماری این مسجد فوق العاده بی نظیر است و سنگ های مرمر آن با روکش هایی طلایی رنگ در زیر نور آفتاب مانند نگینی درخشان هستند.
آدرس: Boulevard Sidi Mohammed ben Abdullah
1 83
منطقه ی مدینا | medina district

اگر چه مناطق قدیمی شهر کازابلانکا ممکن است به اندازه ی مناطق قدیمی شهر مراکش دیدنی نباشند اما کوچه هایی دارد که مثل هزارتویی درهم، آن را جذاب کرده اند. در جای جای آن تاجرانی که کالاهای خودشان را به مردم و مغازه دارها می فروشند، دیده می شوند و حس یک جای شلوغ و سرزنده و تا حدی درهم برهم را می دهند، در واقع منطقه ی مدینا یک جای عالی برای تجربه ی نبض زندگی در کازابلانکا است.

آدرس: Main entry from Place des Nations Unies


download 1
میدان محمد پنج | Place Mohamed V

منطقه ی Place Mohamed V، میدان مرکزی کازابلانکا است که اکثر ساختمان های مهم شهر مثل اداره پست کازابلانکا، اداره ی قضاوت و دادگستری، بانک اصلی کازابلانکا و اداره های دولتی دیگر در آن قرار گرفته اند. این میدان یک فواره ی مرکزی دارد و با باغ هایی در اطراف تزیین شده است، در غروب ها این مکان به محل گردش مردم محلی تبدیل می شود.

آدرس: Avenue Hassan II
میدان محمد پنجم

بازار مرکزی | Central Market

یکی دیگر از مناطق دیدنی کازابلانکا که حتما باید ببینید، بازار مرکزی آن است و برای توریست هایی که دوست دارند خودشان را در قلب شهر کازابلانکا ببینند، بهترین جا است. این بازار درست در مرکز شهر کازابلانکا قرار گرفته است و محل خرید و فروش کالاهای محلی و بومی شهر مثل انواع کفش و صندلی های محلی دست دوز، کیف ها کوله های مراکشی با نقش و نگارهای فوق العاده زیبا و هر کالای خاص دیگری است که فکرش را بکنید. اگر قصد خرید سوغاتی را دارید، جایی بهتر از این بازار نمی توانید پیدا کنید.

آدرس: Rue Allal Ben Abdallah

Central Market

کلیسای قلب مقدس | Cathedral du Sacre Coeur

کلیسای قلب مقدس یکی از کلیساهای شناخته شده کازابلانکا است که در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است. معماری این کلیسا، تلفیقی از سبک معماری اروپایی و مراکشی است. متاسفانه در حال حاضر این بنا رها شده است و اکنون نیاز به مرمت و حفاظت دارد. اما باز با این وجود، عظمت و وقار خود را حفظ کرده است.

14

news utility law weather mony w clock fly time