دیدنی های پنانگ

موقعیت

پنانگ ، مالزی, مالزی, آسیا

پل پنانگ | Penang Bridge

پلی که محل اتصال Gelugor در جزیره پنانگ رو به Seberang Prai در مالزی در شبه جزیره مالایا نیز می باشد. این پل در ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۵ افتتاح شد و دارای طول ۱۳.۵ کیلومتر نیز است. قابل توجه است که این پل در فهرست طولانی ترین پل های جهان قرار گرفته است.

آدرس: مالزی – پینانگ Jambatan Pulau Pinang، Perai، Pulau Pinang، Malaysia
Penang Bridgeساحل باتو فرینگی | Batu Ferringhi Beach

از معروف ترین سواحل شهر پنانگ، ساحل باتو فرینگی است. این ساحل با داشتن صخره های کوچک و بزرگ محل مناسبی برای تفریحات ساحلی به حساب می آید.

آدرس: مالزی – پینانگ ۴۵، ۶، Kampung Batu Feringgi، ۱۱۱۰۰ Ayer Itam، Pulau Pinang، Malaysia

Batu Ferringhi Beach

 

معبد Wat Chayamangkalaram

این معبد در خیابان Burma قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های آن، تندیسی بزرگ و خوابیده از بودا است که با پوشش طلایی پوشیده شده و ۳۳ متر طول دارد. این معبد در سال ۱۸۴۵ ساخته شده و بسیار بزرگ است.

cbfc1830 3460 4399 a6bc d8d87841917d

 

معبد Dharmikarama

ساخت و پایه‌گذاری این معبد به سال ۱۸۰۳ برمی‌گردد. در این معبد چندین بخش مخصوص مراسم مذهبی وجود دارد و نقاشی‌های دیواری متعددی دارد که زندگی بودا را به تصویر می‌کشد. علاوه بر نقاشی‌ها و معماری معبد، آنچه که توجه همه‌ی بازدیدکنندگان را جلب می‌کند، تندیس‌های زیبایی است که با ظرافت و دقت تمام، حکاکی و ساخته شده‌اند.   

5346253c a731 4d6c 8e66 447ffb540ebe

 

موزه ایالتی پنانگ

در ورودی این موزه تندیسی برنزی از Francis Light قرار دارد. این موزه در جرج‌تاون قرار دارد و در سال‌های اخیر به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب شهر تبدیل شده است. گالری‌های متعدد این موزه به تاریخ اقلیت‌ها و قوم‌های مختلف ساکن در پنانگ اختصاص دارد. با سر زدن به موزه می‌توانید با رویدادهای تاریخی خاصی که در پنانگ اتفاق افتاده است، بیشتر آشنا شوید و تاریخ و فرهنگ این منطقه را بهتر بشناسید. بخش‌های مختلف این موزه عبارت‌اند از بخش لباس‌های سنتی، گلدوزی سنتی، لوازم و وسایل قدیمی چینی و اسناد تاریخی.

30d02d9c cc69 4c84 8a40 e100d55dab1b

 

گورستان قدیمی پروتستان‌ها

این گورستان قدیمی در سال ۱۸۲۱ پایه‌گذاری شده است. زمین این گورستان توسط شرکت British East India برای دفن کردن پروتستان‌های منطقه خریداری شد. یک کلیسای کوچک، دو بنای یادبود در این مجموعه قرار دارد.

5cb951c3 2f5b 4db2 8f8b 8b7e3aa28601

 

 

news utility law weather mony w clock fly time