درباره پنانگ

موقعیت

پنانگ ، مالزی, مالزی, آسیا

پنانگ، جزیره ای در شمال غربی شبه جزیره مالزی است؛ این شهر از جمله زیباترین و توریستی ترین مناطق این کشور آسیایی به شمار می رود. جاذبه های طبیعی و تاریخی جزیره پنانگ در کنار هم سبب شده اند تا این جزیره همچون ستاره ای در آسیای شرقی بدرخشد. به طور کلی سفربه نقاط مختلف دنیا یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که افراد دوست دارند در زندگیشان انجام دهند؛ اما قبل از سفر داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها، هتل ها و امکانات آن‌ها از جمله نیازهایی است که باید در اختیار داشته باشند. 

3 14

موقعیت جغرافیایی پنانگ

ایالت کوچکی به نام پنانگ یا پینانگ در کشور مالزی قرار دارد که از لحاظ جغرافیایی در ساحل شمال غربی این کشور واقع شده است. مساحت پنانگ ۱۰۴۶ کیلومترمربع بوده و به عبارتی می تواند دومین ایالت کوچک مالزی به شمار بیاید. جمعیت این شهر طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده، ۱,۷۴۶,۳۰۰ نفر بوده است. پنانگ یکی از شهرهای توریستی و جذاب مالزی است.

4 11

 

مختصری از تاریخ پنانگ

قدمت شهر پنانگ در کشور مالزی به سده چهارم بر می گردد. مطابق با منابعی که وجود دارد، این جزیره در سده نوزدهم توسط دریانوردان چینی ساخته شده بوده است. علاوه بر این بخش هایی از یک سنگ نوشته به زبان سنسکریت متعلق به سده چهارم در نواحی شرقی این جزیره پیدا شده است. در سال ۱۵۹۲ میلادی اولین کشتی اروپایی به این جزیره وارد شد ولی هرگز به مبدا خود برنگشت و در دریا غرق شد. در سده هفدهم میلادی که توجه اروپاییان به شرق آسیا افزایش یافت، جزیره پنانگ به عنوان بندر و پایگاه مورد توجه انگلیسی ها نیز قرار گرفت و آنها در ۱۷۸۵ آنجا را که تقریباً غیرمسکونی بود و همچنین بخشی از سرزمین کداح نیز بشمار می رفت، از سلطان کداح اجاره کردند. در ۱۷۸۶ فراسیس لایت از مأموران کمپانی هند شرقی اقامتگاهی را در این جزیره پایه‌ریزی کرد و آن را به افتخار جرج سوم پادشاه انگلستان جرج تاون نامیده شد.

02 1

 

آب و هوای پنانگ

شرایط آب و هوایی در شهر پنانگ مالزی به طور معمول در مساعد است، اما از ماه آگوست تا نوامبر (مرداد تا آبان) شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی در این شهر برقرار است. اگر علاقمند به ورزش های آبی هستید می توانید از آبان را بهمن به این شهر سفر کنید. یک ماه قبل از کریسمس هم از لحاظ خرید این شهر در وضعیت مناسبی قرار دارد و قیمت های خوبی روی اجناس وجود دارد.

4124097178 57dd498115 b 800x400

 

news utility law weather mony w clock fly time