درباره پوکت

موقعیت

پوکت ، تایلند, تایلند, آسیا

پوکت، این روزهای یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری آسیایی به شمار می رود. اغلب مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، سراغ سواحل و اقامتگاه های جزیره ای این شهر می روند. پوکت در بین دیگر جزیره های کشور تایلند جزء گران ترین مقاصد است. اما مانند هر مقصد گردشگری دیگری لازم است تا اطلاعاتی نظیر جاذبه های گردشگری، مراکز خرید و همچنین رستوران و هتل های مناسب برای اقامت در این شهر را داشته باشید

phuket 5

موقعیت جغرافیایی پوکت

شهر پوکت در کشور تایلند، از لحاظ جغرافیایی بیش از نیمی از آن را جنگل پوشانده است.  به همین دلیل اسم این جزیره رو پوکت گذاشتن که به زبان مالزیایی، کوه یا تپه معنی می دهد. مساحت این شهر ۵۴۳ کیلومتر مربع بوده و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۵ این شهر دارای جمعیت ۳۸۶,۶۰۵ نفر است.

phuket 10

مختصری از تاریخ شهر پوکت

تاریخ شهر پوگت به سال ۱۵۴۵ میلادی همزمان با اولین سفر اکتشافی یکی از دریانوردان پرتقالی به نام فرنو مندس پینتو بر می گردد. در اواسط قرن ۱۶ میلادی به دلیل فعالیت دزدان دریایی از اهمیت این جزیره کاسته شد این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در قرن هفدهم با ورود هلندی ها و انگلیسی ها به این سرزمین اوضاع آن بهبود یافت و مجددا به اهمیت تجاری و دریانوردی اش دست پیدا کرد. شهر پوکت منابع بسیار غنی از قلع را در دل خود جای داده بود که در سپتامبر ۱۶۸۰ یکی کشتی فرانسوی از شرق هندوستان به سمت این جزیره آمد و با یک محموله کامل قلع از این دیار خارج شد. بعد از گذشت یک یا دو سال شاه ناری پادشاه سیام تلاش هایش را با هدف کاهش قدرت و نفوذ هلندی ها و انگلیسی ها و بیرون کردن آنها از جزیره و همچنین الحاق آن به قلمرو خویش آغاز نمود.

آب و هوا شهر پوکت

با توجه به شرایط جغرافیایی این شهر در تمام طول سال، دارای آب و هوایی داغ و مرطوب است. فصل های خشک و بدون باران این شهر از ماه نوامبر تا آوریل(آذر، اردیبهشت) و فصل های بارانی از ماه مه تا اکتبر (خرداد، آبان) به طول می انجامد. بهترین زمان برای سفر به پوکت از ماه نوامبر تا فوریه (آذر تا اسفند) است.

phuket 1

 

با وجود دور نبودن از شمال خط استوا، پوکت در تمام طول سال، دارای آب و هوایی داغ و مرطوب . با درجه حرارتی ثابت است. فصول خشک و بدون باران از ماه نوامبر تا آوریل و فصل‌های بارانی از ماه مه تا اکتبر به طول می‌انجامد، اما همیشه طی ماه‌های بارانی،  رگبار بعد از ظهر به جای بارش مداوم در بسیاری از روزها، امری عادی محسوب می‌شود.

dead2357 c221 4126 8a65 5f64cc0764be

news utility law weather mony w clock fly time