درباره پاتایا

موقعیت

پاتایا ، تایلند, تایلند, آسیا

پاتایا شهر ساحلی کوچکی در ساحل شرقی خلیج تایلند است که یکی از پربازدیدترین نقاط این کشور محسوب می‌شود. سفر به این شهر، تجربه‌ای بی نظیر از گشت و گذار در سواحلی زیبا را برایتان فراهم می‌کند. این شهر ساحلی دارای جاذبه‌های زیادی از جمله جزیره‌ی مرجانی، باغ‌های زیبا، مراکز فرهنگی مذهبی و موزه‌های دیدنی است که دست کم ارزش یک بار بازدید را دارند. 

payata bkk

وضعیت آب و هوای

پاتایا دارای اقلیمی گرمسیری است که به دلیل نزدیکی با بانکوک، شباهت بسیاری به آب و هوای این شهر دارد اما به دلیل ساحلی بودنش، هوای نسبتا خنک‌تری دارد. زمستان‌های این شهر خشک و دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است اما در ماه آوریل، هوا بسیار گرم می‌شود. فصل‌های بارانی اساسا از ماه مه تا نوامبر طول می‌کشند، ولی در طول ماه‌های سپتامبر و اکتبر بارش شدیدتری را شاهد خواهیم بود. در این شهر، باران به جای بارش نم نم و طولانی، بیشتر به صورت رگباری و کوتاه مدت می‌بارد پس هنگام سفر به پاتایا در فصول بارانی، با دانستن این نکته آمادگی لازم برای مقابله با چنین شرایطی را داشته باشید.

pataya 1

 توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

در تورهای پیاده‌روی شرکت کنید

یکی از تفریحات رایج در سفر به هر شهری، تماشای محیط آن است. در برخی از شهرها مانند پاتایا، لزومی به استفاده از وسیله‌ی نقلیه برای جابه‌جایی در اطراف نیست. از این رو بهترین و ارزان‌ترین کار، شرکت در تورهای پیاده‌روی رایگانی است که هرروزه در نقاطی از این شهر برگزار می‌شود. این تورها فرصتی عالی برای آشنایی با نقاط عمده‌ی شهر، با کمترین هزینه را در اختیارتان می‌گذارد.

 

توصیه ۱ : برای بازدید از پاتایا کرایه وسیله‌ی نقلیه لازم نیست، شرکت در تورهای پیاده‌روی رایگانی بهترین و ارزان‌ترین گزینه است که هرروزه در نقاطی از این شهر برگزار می‌شود. این تورها فرصتی عالی برای آشنایی با نقاط عمده‌ی شهر، با کمترین هزینه را در اختیارتان می‌گذارد.
در سایت کوچ‌سرفینگ ثبت نام کنید واز ارزان‌ترین اتاق‌ها  و خوابگاه‌ های اشتراکی در پاتایا استفاده کنید. سایت کوچ‌سرفینگ راهی عالی برای اقامت کنار مردم بومی این شهر در خانه‌هایشان به صورت رایگان است. برای این کار تنها کافی است از قبل در این سایت ثبت‌نام و درخواست خودتان را بفرستید تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، دوست‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های دیگر پیدا کنید و به سادگی با سبک زندگی مردم پاتایا آشنا شوید

 توصیه ۲ : در سایت کوچ‌سرفینگ ثبت نام کنید واز ارزان‌ترین اتاق‌ها  و خوابگاه‌ های اشتراکی در پاتایا استفاده کنید. سایت کوچ‌سرفینگ راهی عالی برای اقامت کنار مردم بومی این شهر در خانه‌هایشان به صورت رایگان است. برای این کار تنها کافی است از قبل در این سایت ثبت‌نام و درخواست خودتان را بفرستید تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، دوست‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های دیگر پیدا کنید و به سادگی با سبک زندگی مردم پاتایا آشنا شوید.

news utility law weather mony w clock fly time